SKI AREÁL HOJSOVA STRÁŽ - VYHLÍDKA
mimo provoz
Zobrazit na:

Na hory raději do Česka nebo do zahraničí?

Teplota venku klesá. Lidé se začínají poohlížet po zimních dovolených. Zvolíte raději české nebo rakouské středisko? Stále však platí, že v zahraničí je výrazně dráž. V čem jsou ale česká střediska horší než ty zahraniční?

Malý svah, mizerný vleky, samostatné jízdné na každý z nich - ještě před pár lety u nás realita. To je asi důvod, proč si spousta Čechů zvykla jezdit do Alp. V posledních 10 letech se však i české lyžování výrazně zlepšilo. K velkým investicím české provozovatele donutila přdevším obrovská zahraniční konkurence. Začalo se jezdit na jednotné skipasy, postavena byla spousta nových lanovek a na většině míst také systémy umělého zasněžování. Komlexnost služeb ve ski areálu však i nadále pokulhává. Během lyžování ve většině areálů nemůžete příliš počítat s možností kvalitního občerstvení. Většinou zde sice najdete nějaký bufet, ale na výběr budete mít pouze z několika mražených polotovarů, které Vám ohřejí v mikrovlnce. Když už se rozhodnete něco si v bufetu dát, musíte počítat s tím, že budete mrznout venku.

Celkově je zde vidět velké zlepšení, ale na Rakouské areály to stále nestačí. Vyjímky jsou, bohužel jich však není mnoho. A nemůže za to pouze horší terén, který je snad jediným faktorem, který ovlivnit nelze. Alpská střediska mají nedostatky někde jinde. Když si chcete zalyžovat v česku, nemusíte sahat tak hluboko do kapsy. Nehledě na ceny občerstvení na svahu. Polévku či pivko pod 150 Kč zde nehledejte. Plechovky piva tedy budou pro většinu čechů asi povinná výbava. Nepříjemná může být také dlouhá cesta. Doporučujeme využít autobus cestovní kanceláře.

Pokud se rozhodnete pro Česko, výběr je jednoduchý, informací je všude dost. Co ale zahraničí? Zajímavých lokalit je v zahraničí hodně, ale pokud chcete zůstat v rozumných finančních mezích, v úvahu připadá pouze Francie a Rakousko. Francouzská střediska mají výrazně levnější skipasy i ubytování. Vaše peněženka ale pocítí vyšší náklady na dopravu. Rakousko je oproti tomu dražší, je však výrazně blíž. Pro kratší dovolenou je tato volba tedy asi lepší.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Úterý 30.11.
Sněžení
-3°C
0°C
Středa
1.12.2021
Déšť
2°C
2°C
Čtvrtek
2.12.2021
Sněžení
1°C
-4°C
Pátek
3.12.2021
Polojasno
-4°C
-7°C