SKI AREÁL HOJSOVA STRÁŽ - VYHLÍDKA
mimo provoz
Zobrazit na:

Příprava na hory

Zimní dovolená na horách se snadno může změnit v průšvih, stačí podcenit přípravu. Je spousta věcí, které se mohou pokazit. Co je ale ještě horší, vy se ztrapníte před svoji drahou polovičkou a jako chlap selžete! Chcete se těmto problémům vyvarovat?

První a nejdůležitější věc je příprava auta. Je to sice neuvěřitelné, ale stále se najde spousta hazardérů, kteří jezdí na letních pneumatikách. Neštěstí je pak dílem okamžiku. Jednoduchá rada, pokud chcete na tomto šetřit, zůstaňte doma! V příkopě jistě skončit nechcete. Nezapomeňte také na speciální zimní naftu a nemrznoucí směs do ostřikovačů. Sněhové řetězy jsou také naprostá nutnost. Pokud však máte auto s náhonem na všechna kola, pravděpodobně se bez nich v běžných podmínkách obejdete.

Druhou často opomíjenou věcí je lyžařské vybavení. Pokud však selže, máte dolyžováno. Každý ví, že se má teple obléci. Lidé však obvykle zapomenou na náhradní přezky a šroubováky na snowboard a seřízení vázání na lyžích. Pokud jde o snowboardové přezky, mít náhradní je téměř nutnost. Obětování několika málo stokorun vám pak může ušetřit i hodiny běhání po ski servisech. Servisy ve většině středisek příliš vybaveny nejsou. Náhradní vázání na lyžích mít naštěstí nemusíte, ale je dobré mít jej správně seštelované. Málokterý servis však dokáže nastavit vázání doopravdy správně. Obvykle se spíše jistí a nastaví vypínání příliš měkké. Vy pak vypadnete z lyží v každé druhé zatáčce. Dobré je vybírat servis především na základě doporučení známého.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Úterý 30.11.
Sněžení
-3°C
0°C
Středa
1.12.2021
Déšť
2°C
2°C
Čtvrtek
2.12.2021
Sněžení
1°C
-4°C
Pátek
3.12.2021
Polojasno
-4°C
-7°C